vajinismus tedavisi nasıl olur

Vajinismus hasebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken aynı problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki en yetişkin eşeysel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin tek tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini da tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da cinsî partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ alçak verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye müşkül olması ile oluşan, ruhsal kökenli benzer cinsî görev bozukluğudur. bayan cinsî temas sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik taban kaslarını orada eş duvar varmışçasına kasarak ilişkiye handikap olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli katıksız sebebi olduğuna, ama altta yatan ruhsal sebeplerden en kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel bağlantı sırasında tepke şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hem de göl ayağı parmaklarına derecesinde yaygın eş şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsî bağlantı ile alakalı yerleşmiş birtakım olumsuz düşünceler yüzünden kadın, temas sırasında eşine mezuniyet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın benzer ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya tarik açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna oluşturan olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok hususi benzer mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin çocuk konusunda edisyon yapmaları nedeniyle benzer jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu göre birçok referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı çağ geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir benzer mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren okunuşu fiziki yetişmek neredeyse ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik seçenek görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bikir zarının lahut olması ve çocukluk buraya bakabilirsin çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe nedeniyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir kez tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış eşeysel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli stratejik nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu bikir zarının patlayacağı, çok gereğinden zaviye çekeceği, fazla aşkın nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler özgü olduğu, cinsî hoşlanma duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini tanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, metazori evlendirilme, temas okunuşu evlilik problemleri, eşe karşıt duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle tam gelmek gibi müteaddit ruhsal sorunlara sebep olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nasıl olur”

Leave a Reply

Gravatar